<< Previous Post
Next Post >>کاربرد ابزار اتوکامپليت در نرم افزار کيداک

Monday, April 22, 2019 Posted by admin under General  ARCHIVE 

تکميل خودکار يا Autocomplete به عنوان يک ابزار کمکي براي جستجو در محيط نرم افزار مديريت اسناد تاثير زيادي در سرعت بازيابي مدارک دارد. اما سوال اصلي در اين رابطه اين است که اين ابزار بر چه اساسي کار مي کند و چه مزيتي دارد؟ در اين بخش قصد داريم تا شما را با يکي از صد ها ويژگي سودمند و مورد نياز نرم افزار آرشيو اسناد الکترونيک دانش هم آرا آشنا نمائيم.
زماني که شما يک عبارت را در نرم افزار مديريت اسناد و مدارکKeydocpro   جستجو مي کنيد،  نرم افزارليستي نمايش مي دهد که شامل ادامه متني است که مي خواهيد تايپ کنيد و پيشنهاداتي را به شما ارائه مي دهد. اين کار مزاياي زير را دارد :

  • ادامه مطلب به صورت خودکار نمايش داده شده و نيازي به تايپ کردن آن توسط کاربر نيست .
  • جلوي اشتباهات تايپي را مي گيرد و متن تايپ شده توسط کاربر را اصلاح مي کند.
  • جستجوهاي مورد علاقه ساير کاربران استفاده کننده از نرم افزار آرشيو ديجيتالKeydocpro  را به شما نمايش مي دهد و اين موضوع باعث مي شود که به دنبال عبارت بهتري در جست و جو کردن براي فايل هاي مورد نظر بگرديد.
  •  به شما اين امکان را مي دهد که اطلاعات و فايل هاي مرتبط ديگري در مورد موضوعي که علاقه مند به جستجوي آن هستيد پيدا کنيد

مقاله مرتبط:نرم افزار مديريت آرشيو و مزاياي آن 

تکميل خودکار در نرم افزار مديريت الکترونيکي اسناد چگونه کار مي کند؟

زماني که شما مشغول تايپ کردن هستيد، تکميل خودکار متن باقي مانده را پيش بيني کرده و نمايش مي دهد. پرس و جوهايي که شما مشاهده مي کنيد بر اساس جستجويي که خود شما و يا ساير کاربران نرم افزار انجام داده اند و همچنين محتوايي که نرم افزار در پايگاه داده آرشيو اسناد در هنگام ورود اطلاعات ايندکس کرده است نمايش داده مي شود.

در صورتي که شما در اکانت نرم افزار آرشيو اسناد و مدارک خود login کرده باشيد، شما نتايج تکميل خودکار  بر اساس جستجوهاي قبلي و اطلاعاتي که به آن علاقه مند هستيد را مشاهده خواهيد کرد. همچنين برخي از فايل هاي مرتبط با کليدواژه هاي جست و جو شده در تکميل خودکار (Autocomplete ) نرم افزار نمايش داده مي شوند، بخصوص زماني که شما کليدواژه پر کاربردي را جستجو مي کنيد. تمام اين پيش بيني ها در کادر پايين جستجو نمايش داده مي شود.


آيا نرم افزار نتايج تکميل خودکار را مديريت مي کند؟

نتايج تکميل خودکار بر اساس متدهاي استفاده شده در Material Design مشخص مي شود که مهمترين آنها محبوبيت تعداد جستجوي عبارت است بدون اينکه عامل انساني در آن دخالت کند. برخي از نتايج حاصل از تکميل خودکار نرم افزار ممکن است غير مرتبط باشند، به همين دليل ابزار مورد استفاده در نرم افزار با توجه به سياست هايي که در زمينه پيدا کردن مطالب مرتبط دارد ممکن است آنها را در نتايج تکميل خودکار انديکس گذاري کند تا کاربر بتواند در کمترين بازه زماني ممکن به فايل مورد نظر بر اساس نوع فايل دست يابد .

مقاله مرتبط: سيستم آرشيو الکترونيک اسناد   

autocomplete


چرا نتايج تکميل خودکار براي بعضي کليدواژه هاي خاص ديده نمي شوند؟

در صورتي که براي عبارتي يا کليدواژه اي که جستجو مي کنيد تکميل خودکار يا Autocomplete   را نمي بينيد، يکي از اتفاقات زير افتاده است:

کلمه کليدي جستجو شده به ميزان کافي محبوبيت ندارد و تعداد جستجوي آن کم است.

کلمه کليدي جستجو شده بسيار تازه است و مفهوم جديدي است.

آيا نتايج تکميل خودکار در سازمان هاي مختلف متفاوت است؟

بله، نه تنها نتايج تکميل خودکار در سازمان ها و ارگان هاي مختلف با هم تفاوت دارد بلکه در پايگاه داده هاي آرشيو شده نيز متفاوت است. نتايج تکميل خودکار با توجه به اينکه شما کليدواژه اي خاصي را جست و جو مي کنيد نسبت به منابع موجود در پايگاه داده ها و اسم گذاري فايل هاي موجود در آرشيو سازمان متفاوت است. پس در نتيجه اگر کلمه کليدي يک فايل در نتايج تکميل خودکار بيايد به اين معنا مي باشد که استفاده از اين کليدواژه بيشتر مورد استفاده قرار گرفته است.

مرجع خبر : واحد تحقيق و توسعه دانش هم آرا


Tagged Autocomplete  Keydoc  0 Comments

share the love!comments

there are no comments for this post. be the first to post one!


post your comment

name (*) - required
email address (*) - required
site address
your comment (*) - required

(*) - required


<< Previous Post
Next Post >>